W ostatnim miesiącu sporo się działo, nie tylko eventowo i kampaniowo. Ale, po kolei!

Po skończeniu kilkueventowego adventure „Skarby Dzalany”, podczas którego nasze postaci miały okazję zwiedzić niezbyt dobrze zbadany rejon Elony i zawalczyć o fort z harpiami, by ostatecznie dobrać się do skarbca przyszedł nowy rok i nowy czas na eventy.

Rozegraliśmy kilka sesji Dzieła Praridża – historii nornki poszukującej wraz z gildią pewnej broni, która zaginęła kilka pokoleń temu. Sytuacja z każdą kolejną sesją jest coraz bardziej niepewna, a historia – sensacyjna! Okazuje się, że za orężem goni jeszcze jedna tajemnicza osoba, wychodząca z założenia, że wszystkie chwyty są dozwolne.

Rozpoczęte w poprzednich miesiącach Panaceum i Skarb Triady również doczekały się swoich kontynuacji. Pierwsze wymusiło na naszych śmiałkach podróż w okolice wulkanu Maelstrom i potyczkę z Potworem z Czarnej Skały – nietypowym żywiołakiem, który swoje leże niefortunnie umiejscowił opodał Lawabulb, składnika niezbędnego do preparatu, nad którym aktualnie pracuje pan Aceum oraz jego asystentka Fawn. Drugie wiązało się z wyprawą morską na pewną wyspę, której jedynymi mieszkańcami byli żywi, którzy powinni być martwi, a także duch. Śmiałkowie nie dość, że zrobili na wyspie porządki z szantą na ustach to jeszcze rozgryźli zagadki chroniące skarb przed łapami tych, którzy zbyt szybko mogli poddać się frustracji przy nieudanych wysiłkach.

Ponownie wróciliśmy do Elony – tym razem do sprawy Tablicy Margonitów, którą członkowie gildii odkryli pod ruinami jednego z miast w Desert Highlands. Teraz w końcu mamy wiedzę niezbędną do opracowania planu by raz na zawsze ją zniszczyć!

Dla tych, którzy przede wszystkim cenią śledztwa i dobre obiady również nie zabrakło roboty. Dziwna obsesja na punkcie sylvari bogatej szlachcianki czy niszczenie przyjęć złodziejaszków w środku lasu okazały się sesjami pełnymi ciekawych nawiązań i zwrotów akcji. Udało się również zorganizować Festiwal Nowego Roku Księżycowego – to już bez żadnych haczyków, zwykła posiadówka gildyjna. Okazja, by dobrze zjeść i się napić, a do tego coś wylosować i wziąć udział w konkursach.

Fabularnym zaskoczeniem w zeszłym miesiącu było zniknięcie fabularnych zarządców gildii. Tropy stygną jak niedobre pierogi rzucone w śnieg przez okno, a towarzystwo musiało prędko opanować sytuację i wprowadzić rozwiązania tymczasowe. Szykuje się spora zmiana fabularna funkcjonowania gildii. Jak to wyjdzie, co to będzie? Wszystkie szczegóły na forum, a wkrótce oficjalnie na wiki!

W lutym odbędzie się też pierwsza od dawna sesja głosowa prowadzona przez naszych członków. Zapraszam Was do obejrzenia zwiastunu:

Dodatek zbliża się ogromnymi krokami. Poza roleplay zorganizowaliśmy też kilka głosowych posiadówek i rozmawialiśmy sporo o sytuacji gildii, o tym, jak teraz najlepiej ją poprowadzić fabularnie, o dodatku, a także o wewnętrznej walucie przyznawanej za udział w eventach. Efekty tych rozmów zostały rozpisane na forum i są dostępne tylko dla członków gildii. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy członkom gildii za wkład, feedback i zaangażowanie!

Kategorie: Podsumowanie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *