Pożoga

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pożoga

Pożoga to grupa separatystów, działająca niegdyś w Ebonhawke. Członkowie tej grupy działali podczas wojny Ebonhawke z charrami i starali się przedwcześnie oddać miasto charrom, uznając dalszą walkę za bezsensowną. Wspierani przez kilku ministrów Królestwa Kryty, w którym podczas regencji sprawowali władzę bardzo szybko urośli w siłę. Gromadzone fundusze, broń oraz wytrenowani taktycy zapewnili Pożodze wiele sukcesów. Grupa ta zajmowała się głównie osłabianiem obrony miasta, przeprowadzaniem zamachów na zwiadowców oraz głównodowodzących Hebanowej Awangardy, a także sabotażem sprzętu strażników, placówek obronnych wraz z niszczeniem morale.

Pożoga znacząco utrudniała działania Hebanowej Awangardy. Ostatecznie została jednak rozbita po odszukaniu i zamordowaniu herszta bandy przed kilkunastoma laty.

Według informacji zawartych w Dzienniku II oraz dokumentów znalezionych przez Katniss Morrison w mieszkaniu przy Miodowej 13 we współpracę z Pożogą zamieszani byli następujący byli ministrowie:

Członkowie Pożogi odpowiedzialni byli za zabójstwo rodziców Katniss Morrison co zdeterminowało ją do przeprowadzenia zemsty, na powyżej wymienionych fundatorach tej organizacji.

Pożoga symbol.png

Nowa Pożoga

Baner Nowej Pożogi

O Nowej Pożodze jak na razie nie wiadomo zbyt wiele. Jest to, najprawdopodobniej całkowicie złożona z ludzi, organizacja separatystyczna, która działa na terenie Kryty. Zajmuje się zbieraniem metalowych konstrukcji, broni i materiałów wybuchowych oraz od czasu do czasu organizuje ataki na ładunki zaopatrzeniowe Seraph.