Rastin Tis

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Chaos nade mną i Chaos pode mną, dla wszystkich prócz mnie jest mozaiką tajemną.
Rastin Tis
Gw295 (1)ffffffffffffffffffff.jpg
Rasa

Człowiek

Płeć

Mężczyzna

Wiek

27 lat (1307, 8 dzień Kolosa)

Klasa

Mesmer

Tytuł

{{{tytul}}}

Rola w Lidze

brak

Powiązane organizacje

Durmand Priory, Krwawa Murena, White Mantle

Filar

brak

Znana Rodzina

nie żyje

Status postaci

Główna


Wygląd

Przeciętnego wzrostu, może trochę wyższy. Ma tendencję do garbienia się i zwieszanie głowy, gdy jest przemęczony. Raczej chudawy, można by rzec wychudzonej postury, żylasty o bladej cerze. Za to jest bardzo gibki i rozciągnięty. Bez większego trudu zegnie się do tyłu grając w Elońskie limbo. Jego ruchy są płynne z dozą gracji- zdradzają szlacheckie pochodzenie. Na twarzy pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy są iście soczyście pomarańczowe oczy. Tęczówki barwy nieba na kilka chwil przed zachodem słońca otaczają przepastną czerń źrenic. Tłem dla całości są lekko-pożółkłe białka otoczone przerzedzonymi i krótkimi rzęsami. Wzrok ma zazwyczaj czujny z iskrą zrozumienia więcej, niż zdradza. Pogodne spojrzenie. Rysy twarz z rodzaju tych szlachetnych, acz prostych, bez zarostu. Żadnej skazy na twarzy. Gdy jest zmęczony wyostrzają się zmarszczki od unoszenia brwi w geście zdziwienia i ze śmiechu. Włosy ma rude, wręcz nienaturalnego koloru skrzącej się miedzi. Zazwyczaj są spięte ciasno z tyłu, aby nie opadały na oczy. Nie jest to jego naturalny kolor.

Zazwyczaj go widać w kolorach krwawego, nasyconego bordowego; jaskrawego pomarańczowego i matowego złota. Jego codzienne odzienie to biała koszula pod hojnie zdobioną, czerwoną kamizelką z grubszego, utwardzonego materiału. Na ramionach krótka kapota z kapturem spięta z przodu złotym ornamentem. Plisowane rękawy w stylu Elońskim, a dla ekscentrycznej iskry kontrastu proste, klasyczne spodnie kroju Askalońskiego. Trzyma je dobrej jakości wąski pasek o zmatowiałej klamrze. Grubsze buty za kostkę, zapinane suwakiem są przykryte długim materiałem do połowy uda. Ukryty w nim jest ochraniacz na kolana, wiązany materiałową wstęgą. Całość jest utrzymana w stylowej elegancji o żywych, ciepłych barwach połączonej z praktycznością przygód dnia codziennego. Dwa dodatki, a jednocześnie atrybuty Rastina to "strzaskany krwawo-kamienny" diadem z dawnej, jesiennej kolekcji Kompanii Czarnego Lwa oraz cztery sygnety mesmerskiej profesji na palcach lewej dłoni.

Charakter

Chaotycznie-dobry

Egoistyczny altruista oraz optymistyczny nihilista. Introwertyk miotany sprzecznymi emocjami wydaje się mieć tysiąc myśli na sekundę, co jednak ukrywa za maską kultury i wyuczonego spokoju. Jest reaktywny emocjonalnie i czujny na zmiany ciśnienia atmosferycznego oraz atmosferę grupy. Pragmatycznie postrzega i szanuje hierarchię, chociaż otwarcie kwestionuje decyzje królowej Jennah

Umiejętności Bojowe

Walka Mieczem Jednoręcznym

Mimo niepozornej postury jest całkiem sprawny. Już od małego brykając, tańcząc czy uciekając Rastin nabrał kondycji. Zazwyczaj stąpa dziarsko, ale cicho, jego ruchy są płynne a gestykulacja energiczna. W pojedynkach stara się operować na zwiewnych manewrach i długich pchnięciach z wyskoku pomiędzy piruetami. Sztuka Uników to jego jedyna forma obrony bazująca na własnych odruchach, przewidywaniu i wyczucie tempa walki. Rastin ma prawą rękę dominującą i to w niej trzyma rapier, po który sięga w ostateczności.

Umiejętności Magiczne

Krwawy Kamień jako Katalizator

Użytkowanie Krwawego Kamienia może niektórych przerazić. I słusznie, ale pierwotnie to była zamknięta Magii podarowanej ludzkości od jej kochanych Bóstw. Akurat los pokierował Rastinem tak, że najprawdopodobniej to on spędził w jego otoczeniu najwięcej czasu, niejednokrotnie przyjmując go do organizmu w różnej postaci. Seria zdarzeń miała w sobie coś z procesu oswajania. Nieraz bliski szaleństwa odkrył jednak, że umysł naturalnie chce dążyć do równowagi. A przedziwna relacja, jaką zdążył nawiązać z Krwawym Kamieniem (lub inną częścią swojego umysłu) nie zniszczyła go na tyle, aby nie zdołał zrobić sobie swojego miejsca na tym wąskim przejściu między potęgą a obłędem. W Każdym kawałku tego artefaktu jest Siła, ale prawdziwa siła jest posłuszna prawu.

Konsumpcja Niewielkiej części Krwawego Kamienia pozwala Rastinowi swobodny lot w powietrzu- jak ma to miejsce w wypadku elektromagnetycznego opadacza. Taki akt może też wzmocnić w zależności od sytuacji, jednak efekt zawsze jest nie do końca przewidywalny. Coś za coś. Dalsze spożycie może spotęgować efekt Magii, która już staje się nieprzewidywalna. Narasta za to prawdopodobieństwo zajścia "Krwawo-Kamiennego Szału Krwi Kamienia". Nazwa mówi sama za Siebie. Można było kilka razy usłyszeć o niszczycielskich salwach pocisków niestabilnej Magii. Wszakże to tylko plotki z i tak wąskiego grona "pasjonatów". Skutki niepożądane, które można odczuć obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie, halucynacje, demencję, drętwotę, drgawkę kończyny, śpiączkę, przesunięcie fazowe, psychozę "Krwawo-Kamiennego Szału Krwi Kamienia", śmierć i cuchnący oddech.

MESMERYZM

 • Aura Chaosu (W oślepiającym blasku jest otaczany rzucający lub sprzymierzeniec efemeryczną manifestacją sfery Chaosu. Zaklęcie ma tendencję do wzmocnienia celu przy jednoczesnym osłabieniu naruszającego matrycę zaklęcia. Efekt naruszenia struktury aury jest losowy.)
 • Burza Chaosu (Na określonym obszarze dochodzi do systematycznych wyładowań niekontrolowanych wyładowań magicznych, które losowo wpływają na stan osób dotkniętych wiązką energii. Może to być oszołomienie, szok termiczny, synestezja (pomieszanie zmysłów), panika, powierzchowna rana szarpana, drętwota. Coraz dłużej podtrzymywane, nasila zmęczenie rzucającego i może mieć bardziej nieprzewidywalne skutki. Nie wpływa na płaszczyznę fizyczną nieożywionych rzeczy w otoczeniu.)
 • Błysk Boczny (Przekonanie o zjednoczeniu punktów umysłu skutkuje przesunięciem fazowym scalonego z nim organizmu. Zmiana miejsca, w którym znajduje się rzucający. Bywa, że czar jest rzucony automatycznie, gdy mesmer jest czymś mocno zaskoczony lub przerażony zrywa się do ucieczki.)
 • Psychiczna Niestabilność (Zaklęcie, które eteryczno-energetycznym impulsem zaburza zmysł równowagi przez wrażenie grawitacyjnego wstrząsu. Rzucone w pośpiechu lub niechlujnie zaplanowane i wyczulone w dobry moment może obić się rykoszetem na rzucającego.)
 • Klasyczna Zmyłka (Wykreowanie w porę iluzji rzucającego, która odciągnie uwagę agresora od rzeczywistego rzucającego.)

SYGNETY

Sygnety to sposób na ukierunkowanie natury magii w cztery pierścienie na lewej dłoni Mesmera.

 • Eteryczny Sygnet jest zaklęty na przyśpieszenie lub spowolnienie eterycznych prądów magii. Skutkuje to ułatwioną manipulacją temperatury. Wykorzystany do maksimum potrafi zmrozić strukturę rzeczy lub rozniecić ogień, co na tym poziomie przepływu energii wymaga potem jednego pełnego dnia odnowienia mocy.
 • Sygnet Iluzji ułatwia Rastinowi splatanie iluzji. Iluzje Rastina są przywoływane łatwiej i ich jakość zauważalnie lepsza w stosunku do poziomu zmęczenia.
 • Sygnet Dominacji został zaklęty kwintesencją elektryczną. Odpowiednio uwolniona może przełożyć impuls energii elektrycznej. Najmniejsze spożytkowanie przypomina impuls elektryczny przesyłany między synapsami w mózgu. Ta iskra kreatywności potrzebna do podjęcia decyzji, czy wykonania zwarcia w systemie elektrycznym. W swej pełnej mocy przy kontakcie bezpośrednim kontakcie może ogłuszyć przeciwnika.
 • Sygnet Kpiny&Pokory. Energia zaklęta w tym pierścieniu ma dwojakie działanie. To śmiesznie, jak raptownie potrafi znów postawić właściciela na nogi. Inaczej ma się sprawa przy skomplikowanej projekcji umysłu celu, aby sam na chwilę uwierzył w to, że jest prostym ptakiem moa. Nałożenie na to wzorców wrażeń wyglądu i dotyku wymaga pełnego skupienia podczas aktywacji,a czas odnawiania zależy od siły woli ofiary.

MANTRY

Mantry to sposób, aby nie oszaleć. Dosłownie, bycie użytkownikiem tak wrażliwego umysłu o tak szerokich horyzontach i wielowątkowych myślach wymaga jego stałej pielęgnacji. Dlatego, kiedy może lub czuję taką potrzebę, Mesmer medytuje. Zazwyczaj siedząc z zamkniętymi oczami, zamyka się w ostoi swej samotności. W przepaści własnego świata uspokaja się, nawiązuje kontakt z własnym organizmem jak i porządkuje informacje.

Ekwipunek

- Notatnik obity w czerwoną, skórzaną oprawę wraz z piśmidłem

- Lornetka

- Mieszek na monety

- Chusta koloru białego

- Lustrzana szkatułka wypełniona małymi fragmentami Krwawego Kamienia

Ciekawostki

- Korzysta z pachnidła, które wywiera wrażenie słabej, a raczej subtelnej słodyczy. Wyczuwalny jest ambra oraz cynamon dopełniony migdałem z nutą rumu.

- Wzrokowiec, oczy są jego najefektywniejszym narzędziem percepcji. Wpatrzony w jeden punkt postrzega otoczenie zmieniającą się kompozycją barw. Słuch jest jego najgorzej działającym zmysłem.

- Frywolny wyznawca Lyssy.

Plotki i opinię

 • "Ach, Rastin... Cóż jest w tych jego oczach? Czy jestem już wystarczająco szalony, by pojąć, co dzieje się w jego krwawokamiennej duszy?" - Moren Sade
 • "Ten jegomość? Cóż... Widziałam go parę razy, choć jeszcze nie na żadnym zleceniu. Na ten moment jeszcze czuć w nim młodzieńca i szlachetkę, ale zdaje się, że się bez problemu otrzaska i będą z niego ludzie. Na pewno ma do tego dobre predyspozycje, więc reszta to kwestia czasu..." - Vera Crowley