Rdzawy Pazur

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rdzawy Pazur
Rdzawy Pazur Logo.png
Data Powstania

78 dzień sezonu Zefiru 1328 AE

Lider

Craze Rusthair

Siedziba

Miasteczko Nolan

Charakter

Partyzantka

Stosunek do Ligi

Brak

Przeciwnicy

Legion Żelaza

Sojusznicy

Brak

Liczebność

Około 851 członków

Charakterystyka

Rdzawy Pazur to grupa, która powstała na ziemiach Askalonu w 1328 roku po Exodusie Bogów z inicjatywy niezadowolonych mieszkańców miasteczka Nolan, na północ od Czarnej Cytadeli. W jej skład wchodzą jedynie charrowie różnych stanów społecznych. Wśród członków można odnaleźć zarówno żołnierzy, którzy należą do Legionów, jak i zwykłych mieszkańców Askalonu, rzemieślników, budowlańców, farmerów, drwali, trenerów, a także gladium, czy scrapperów.

Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miast i wiosek leżących na terenie Askalonu bez pomocy wojsk Czarnej Cytadeli. Członkowie tej organizacji mają tendencje do poglądów nacjonalistycznych i równościowych. Dzięki prowadzonych wiecach, a także propagandzie nie pałają zbyt wielką miłością do stolicy i pragną uniezależnienia ziem od władzy Imperatora żelaznych. Unikają bezpośrednich konfliktów z Adamantową Strażą, a także żołnierzami Legionów, jednak odczuwają w stosunku do nich wyraźną niechęć. Uważają, że mieszkańcy sami powinni dbać o własne bezpieczeństwo, a każdy popielec w społeczeństwie może sam decydować o swoim powołaniu.

Historia powstania organizacji i przemian w jej strukturze

Rdzawy Pazur powstał 78 dnia sezonu Zefiru 1328 roku po Exodusie w miasteczku Nolan po zamieszkach związanych z działaniem "Różowogrzywego", kiedy to poszukiwany za liczne ataki na mienie mieszkańców Cytadeli dopuścił się masowego morderstwa zwykłych przechodniów. Rosnące niezadowolenie zwykłych mieszkańców na bezradność Adamantowej Straży jak i politykę Czarnej Cytadeli spowodowało, że grupa zwykłych mieszkańców miasteczka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Idea możliwości samodzielnej obrony własnego mienia i życia szybko rozszerzyła się po całym miasteczku. Właśnie w ten sposób z grupy kilku osób organizacja rozrosła się najpierw na samo Nolan, a później także na kilka innych miast i wsi.

Złapanie i samozwańcze stracenie "Różowogrzywego" było tylko kwestią czasu, choć do zasług Obrońców można zaliczyć także spadek przestępczości w każdym z miast, w których została postawiona placówka tej organizacji. Z czasem Obrońcy przestali zajmować się jedynie wojskowym aspektem Czarnej Cytadeli i zainteresowali się polityką. Właśnie wtedy doszło do ponownej zmiany nazwy, tym razem na Rdzawy Pazur. W miarę upływu czasu, Pazur zyskiwał kolejnych zwolenników na terenie całego Askalonu. Członkowie tej organizacji do rozszerzania swoich wpływów głównie używają propagandy, a także wykorzystują porażki Czarnej Cytadeli do osłabienia jej reputacji.

Aktualnie działające placówki

Stare logo Rdzawego Pazura

W miarę rozwoju Rdzawego Pazura, zwiększał się także zasięg działania tej organizacji. Aktualnie na terenie charrów aktywnie działa pięć placówek. Każda z nich różni się od siebie ilością członków, wpływami na danym regionie, a także zakresem swoich działalności. Poniżej znajdują się dokładniejsze opisy każdej z placówek.

Miasteczko Nolan

Miasteczko Nolan to miejsce, w którym powstała cała organizacja Rdzawego Pazura. Po zamordowaniu dwudziestu popielców przez bandytę znanego jako "Różowogrzywy", niezadowoleni z bezradności Adamantowej Straży mieszkańcy postanowili wziąć sprawę złapania bandyty w swoje ręce. Po sprawnej akcji złapania Różowogrzywych i samozwańczym skazaniu ich na ścięcie do życia została powołana organizacja, która początkowo zwana była Obrońcami. Jej celem była obrona miasteczka Nolan przed zagrożeniami z zewnątrz jak i z wewnątrz, a w jej skład wchodzili jedynie mieszkańcy samego miasta. Po ustaleniu patroli i dogłębnej współpracy dużej ilości mieszkańców na ulicach Nolan bardzo szybko zapanował spokój i aktualnie jest to jedno z najbezpieczniejszych miast w całym Askalonie. Wraz z rozwojem całej organizacji to właśnie tu została założona siedziba Rdzawego Pazura.

 • Przybliżona liczba członków - 300
 • Zarządca placówki - Craze Rusthair
 • Funkcja placówki - Siedziba
 • Główne hasło propagandowe - "Samowystarczalność!"

Miasteczko Nageling

Miasteczko Nageling jest drugą z kolei placówką Rdzawego Pazura pod względem okresu działalności. Dzięki bliskiej odległości od Nolan wieści bardzo szybko dotarły do tego miejsca. To właśnie tutaj można spotkać największą liczbę charrów, które należą do tej organizacji. Choć rozszerzenie działalności na te tereny nie było łatwe, znajomość historii tego miejsca, a także doniesienia z Butcher's Block o ataku Płomiennego Legionu i nieporadności żołnierzy z Cytadeli znacznie ułatwiły zadanie wolnościowcom. Sprawnie wygłaszana mowa, a także dowody w postaci doniesień z frontu okazały się wystarczającym materiałem by rozszerzyć idee Rdzawych na te tereny.

 • Przybliżona liczba członków - 420
 • Zarządca placówki - Garfazz Heavyfist
 • Funkcja placówki - Stacja Rekrutacyjna
 • Główne hasło propagandowe - "Ku pamięci przodków!"

Wioska Scalecatch

Wioska Scalecatch już od długiego czasu pozostawała na celowniku Rdzawego Pazura. Miejsce, które tak dotkliwie odczuło decyzję Imperatora Smodura o zignorowaniu zagrożenia jakim był Mordremoth było bardzo łatwym celem. Podkreślenie ignorancji Czarnej Cytadeli, a także wyzyskiwania pożeraczy przez żołnierzy wystarczyło aby bardzo szybko odwrócić treserów tych stworzeń o dwóch ogonach od stolicy. Miejsce to jest bardzo ważne strategicznie dla Rdzawych, gdyż to właśnie tu trenowane są pożeracze wykorzystywane przez część członków tej organizacji.

 • Przybliżona liczba członków - 73
 • Zarządca placówki - Rrrack Scaletrainer
 • Funkcja placówki - Zaopatrzenie Pożeraczy
 • Główne hasło propagandowe - "Więcej korzyści!"

Wioska Ferrusatos

Wioska Ferrusatos także nie była trudnym celem dla Rdzawego Pazura. Podczas walk Żelaznego Legionu z siłami Płomiennych, miasteczko to w znacznym stopniu ucierpiało i zostało zapomniane przez praktycznie cały Askalon. Zostało ono przejęte przez siły Płomiennych, mieszkańcy zostali uwięzieni i zastąpieni przez swoich najeźdźców. Dopiero po odwrocie sił Płomiennych, mieszkańcy na nowo odzyskali swoje domy. Ta sytuacja wystarczyła by pobudzić wśród nich niechęć do Czarnej Cytadeli, a właśnie na tym najbardziej zależało Rdzawym.

 • Przybliżona liczba członków - 12
 • Zarządca placówki - Murga Drakepaws
 • Funkcja placówki - Brak
 • Główne hasło propagandowe - "Nie dla ignorancji Cytadeli!"

Tartak "Czerwony Grabieżca"

Tartak "Czerwony Grabieżca" mimo sytuacji jaka zaistniała w historii tego miejsca nie był łatwym miejscem do rozszerzenia wpływów. Zniszczenie jednego z budynków przez oddział gladium okazał się być trudny do zwalenia winę na Czarną Cytadelę. Rozmowy i wiece demonstracyjne w tym miejscu trwały bardzo długo i nie odnosiły zadowalających rezultatów. Po raz pierwszy w historii Rdzawego Pazura musiały zostać użyte środki pieniężne. Ostatecznie to ufundowanie naprawienia zniszczonego budynku ostatecznie przekonało pracowników tej placówki do poparcia Rdzawych, a aktualnie właśnie to miejsce wykorzystywane jest do propagandy, której celem jest zjednoczenie sobie większej ilości tartaków.

 • Przybliżona liczba członków - 46
 • Zarządca placówki - Bonwor Bloodysaw
 • Funkcja placówki - Dostawca surowców
 • Główne hasło propagandowe - "W obronie przed sabotażem!"

Znani Członkowie Rdzawego Pazura

 • Craze Rusthair - Lider i reprezentant Rdzawego Pazura, przedstawiciel placówki w Nolan
 • Garfazz Heavyfist - Reprezentant Rdzawego Pazura, przedstawiciel placówki w Nagelling
 • Rrrack Scaletrainer - Reprezentant Rdzawego Pazura, przedstawiciel placówki w Scalecatch
 • Murga Drakepaws - Reprezentantka Rdzawego Pazura, przedstawicielka placówki w Ferrusatos
 • Bonwor Bloodysaw - Reprezentant Rdzawego Pazura, przedstawiciel placówki w Tartaku "Czerwony grabieżca"