Czerwone Okręgi

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czerwone Okręgi
CzerwOkr.jpg
Typ

Organizacja

Charakter

Zła

Miejsce działania

Dry Top

Lider

Ajaxx

Stan

Rozbita

Czerwone Okręgi to organizacja, która pod wodzą Ajaxxa trząsła przed prawie sezon Dry Topem. Zajmowali się oni generalnie badaniami na żywych i świadomych organizmach, zamierzając wzmocnić i podporządkować sobie coraz potężniejszą bestię, by następnie zacząć tworzyć całą ich jednostkę.

Historia

Uwaga, w tekście poniżej znajduje się bardzo dużo spoilerów oraz rzeczy, z których nie wszystkie zostały odkryte przez Ligę. Jest to wiedza OOC, szczególnie w przypadku Vampa.

Ajaxx, lider organizacji to bardzo ambitny asura, który kolegium ukończył z wyróżnieniem. Po sukcesach w kolegium przyszedł czas na niepowodzenia - wyrzucano go z każdego możliwego krewe za radykalność swoich metod i paskudny charakter - nie dało się z nim współpracować. Wiadomo, że miał pewne powiązania z Inquestem, jednak nawet stamtąd wyleciał. Był hazardzistą i zgromadził małą fortunę inwestując w kilka fabryk przetwarzających metal na chwilę przed utworzeniem Paktu. Przeczekał kampanię Orr, przeczekał czasy Triady, przeczekał ofensywę na Mordremotha nim sam ruszył na pustynię, by prowadzić badania bez nadzoru w imię nauki. Kupił ogromną, najzwyklejszą raptorzycę, zaprosił kilku badaczy, których poznał w Inquest do współpracy, wszyscy zamieszkali wśród skał... I się zaczęło.

Krewe potrzebowało specjalnego sprzętu, towary dyskretnie były przeprowadzane przez pustynię, do czasu aż jeden z transportów nie został zniszczony przez potężnego mesmera-iluzjonistę Różowe Oczko - do grona pracowników dołączył pierwszy nie-asura, który podawał się za osobę o ogromnej wiedzy o Dust Mite'ach, która pomoże w badaniach. Raptorzyca dostała wdzięczne imię Azor i zaczęto ją wystawiać na działanie Ley Lines oraz zmuszano ją do posilania się rzeczami, którymi nikt nie powinien karmić raptora. Gdy raz prawie umarła, Ajaxx owładnięty rozpaczą uznał, ze potrzebne są obiekty badawcze kontrolne i obmyślił plan. Zaczął opłacać bandytów pod wodzą Grubego Joe, by Ci zadbali o niezadowolenie wśród mieszkańców Dry Top i stworzył hierarchię w swojej organizacji oraz ustalił jej symbol i nazwę - Czerwone Okręgi. Po cichu sprowadził do swojej organizacji dwóch ekspertów - Rudą Jane i Vampa. Jane miała nadzorować dostawy obiektów badawczych do laboratorium. Vamp zajmował się załatwianiem narkotyku w czym pomógł mu Ajaxx wymyślając zaszantażowanie centaura z Restoration Refuge. Ulynor Silentstep został zmuszony szantażem do kradzieży receptur hyleczki Nochtli, a następnie do zbierania ziół, które przekazywał głównie Vampowi, a czasem innemu członkowi organizacji. Jane i Vamp wymyślili, że dobrze będzie zaszantażować niektórych mieszkańców miejsc obfitych w obiekty badawcze, aby mieć mniej roboty. Jak chcieli tak zrobili, najszybciej poszło w Prosperity - tam dystrybucją zajął się Paul, górnik. Skłonili Różowe oczko do współpracy i zmusili go, by znalazł skritta, który się tego podejmie wśród swoich i mesmerowi się to udało - ze względu na dość dużą nienawiść jaką żywi wobec skrittów nie miał oporów przed tym, by zacząć przekupywać skritta Hikkika, by ten przyspieszył eliminację swojej śmierdzącej rasy. Repair Station trzymało się bardzo dobrze - próbowano przekabacić starcza, kobietę i nastolatkę, jednak każde odmawiało i trafili do laboratorium, dlatego Ruda Jane próbowała coś tam zmienić i napsocić. Nawet się jej udało, sądziła, że przekupiła jednego zefirytę, Thawa i dała mu aż 80 dni na dostawę. Gdy wszystko wskazywało na to, że wszystkie trzy miejsca będą zainfekowane nałogiem, Jane wypatrzyła Thawa, który niszczy zioła, które mu dała i rozmawia z Różowym Oczkiem. Gdy już miała biec meldować zdradę Ajaxxowi, podniosła się burza piaskowa, której nie udało jej się przeżyć, może dlatego, ze to była iluzja i w tej iluzji Oczko ją udusił własnymi rękoma, by następnie ze smutkiem oznajmić w laboratorium, że znalazł ją opodal skrittów.

Takim oto sposobem oczko został prawą ręką Ajaxxa i mógł działać od wewnątrz. Vampa ciągle wysyłał w teren by nikt mu na ręce nie patrzył, Kirgga, największego przydupasa Ajaxxa przydzielił do obserwacji Repair Station, a sam w spokoju niszczył sprzęt, opóźniał badania "dbając o najlepszą kondycję fizyczną obiektów badawczych, by nie marnować niepotrzebnie materiałów", niepostrzeżenie próbował podtruwać Azor. Później pojawiła się Liga, zabiła ważne ogniwo w postaci Grubego Joe, który zajmował się bandytami, co przed Ajaxxem zatuszował Oczko meldując się regularnie pod iluzją Grubego Joe i sam zaczął opłacać bandytów z kaszy szefa, dając im znacznie większe kwoty, by szybko się nachapali i poszli w cholerę, namówił Ajaxxa by obciął pensje badaczom za idiotyczne rezultaty badań. Badacze zaczęli odchodzić, a Oczko tuszował ich brak też. Potem Liga unieszkodliwiła Vampa, zabiła Paula, zniszczyła zapas narkotyków i powoli zaczęła docierać do organizacji. W tym samym czasie Oczko zaczął zwracać uwagę szefa na nowe zagrożenie dla niego w Dry Top - kogoś kto chce go zniszczyć. Sam przebywał w laboratorium już prawie całe dnie i tylko ukrywał iluzjami opłakany jego stan, a Ajaxx idiota niczego się nie domyślił. Organizacja była zniszczona od wewnątrz. W dniu w którym miało dojść do transportu obiektów badawczych z Repair Station Oczko wysłał wszystkich - pozostałych przy życiu bandytów, badaczy na porządną biesiadę w Divinity's z okazji przyszłych sukcesów z nowym towarem. W tym samym dniu, kilka godzin później organizacja przestała istnieć, ponieważ Liga pokonała projekt Azor.

Azor i jej ostateczny wygląd

Główny projekt

AZOR była raptorzycą, która narażona na działanie Ley Lines oraz pod wpływem eksperymentów jakie na niej przeprowadzano opanowała magię ziemi - miała umiejętności godne niezłego elementalisty. Z jej ciała wyrosły zielone kryształy, w których potrafiła magazynować dziką energię Ley Lines i "ładować się" przy nich - ta jej zdolność wynikała z paskudnej mutacji. W inny sposób nie mogła używać magii. Miała gruby pancerz i gdy nie otaczała się kamiennym jego odpowiednikiem była bardzo szybka i zwinna. Padła zabita przez Ligowiczy, zaskakiwana wciąż łańcuchami, celnymi strzałami oraz młotem z rtęcią - nie nadążała ze wznoszeniem barier.

Obecnie jej zabezpieczona cudem wygrzebana przez Rayę skóra znajduje się w siedzibie Ligi jako trofeum w jednym z magazynów i nie wiadomo co z nią zrobić.

Hierarchia

  • Szef: Ajaxx - zarządzał całym tałatajstwem, płacił za wszystko, kierował badaniami do pewnego czasu.
  • Kurierzy: Vamp, Oczko, Ruda Jane, zastąpiona Kirrgiem - zajmowali się transportem obiektów badawczych do laboratorium, znali jego położenie i mogli brać sprawne obiekty badawcze poza AZOR ze sobą jako obstawę. Jeden z kurierów był prawą ręką Szefa i zarazem jego doradcą oraz strategiem. Najpierw funkcję zastępcy pełniła Jane, potem zastąpił ją Oczko.
  • Badacze (początkowo było ich 10, ostatecznie zostało ich dwóch, łącznie z Kirrgiem) - prowadzili badania i konsultowali się z prawą ręką szefa na temat ich użyteczności.
  • Herszt bandytów - Gruby Joe. Dowodził on bandytami, płacił im jak najemnikom i wypełniał polecenia Szefa odpowiadając bezpośrednio przed nim. Herszt wiedział tylko tyle, gdzie jest Szef, a reszta do nie interesowała poza ciężarem zlotych monet.
  • Bandyci (początkowo było ich kilkadziesiąt, obecnie szóstka jest na wolności) - wykonywali zadania przydzielone im przez Herszta na polecenie Szefa. Nic nie wiedzieli o sprawie.

Udział w eventach

  1. Kampania "To dokąd teraz?": Strażnik Pustkowia
  2. Kampania "To dokąd teraz?": Czterokopytny Problem
  3. Kampania "To dokąd teraz?": O krok za Bogiem
  4. Kampania "To dokąd teraz?": Nawałnica piachu i ognia
  5. Kampania "To dokąd teraz?": Sedno sprawy