Roleplay

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Definicja

Roleplay (skrótowo: RP, a w dosłownym tłumaczeniu - "odgrywanie ról") to towarzyska gra fabularna, potocznie nazywana grą wyobraźni, której uczestnicy (gracze) wcielają się w odgrywane postaci tak, jak aktorzy teatralni odgrywają swoje role. Bardzo często roleplay nadzoruje tzw. Mistrz Gry - narator, reżyser i scenarzysta, prowadzący rozgrywkę i budujący opisami obrazy otoczenia, sytuacji i efektów akcji biorących w wydarzeniu (event) postaci uczestników. Rozgrywka może się również toczyć bez Mistrza Gry - wtedy gracze zazwyczaj spędzają czas na odgrywaniu swobodnych rozmów między postaciami (np. w tawernach).

Jednym roleplay bardziej przypomina improwizowany spektakl, jeszcze innym - wspólne "pisanie książki" lub nieco chaotycznego opowiadania.

Roleplay w L6F

Gramy RP w grze Guild Wars 2 w świecie Tyria, starając się być na bieżąco z wydarzeniami aktualizowanej Osi czasu. Odgrywamy członków gildii najemników, do której rekrutacja jest ciągle otwarta, a przyjmowane przez grupę zlecenia są bardzo zróżnicowane - m.in. wsparcie militarne, pomoc w śledztwach, uczestnictwo w wyprawach badawczych, ochrona handlarzy, poszukiwania zaginionych, a nawet udział w większych wydarzeniach mających wpływ na całe miasteczka. Więcej w artykule Liga Sześciu Filarów.

W naszej gildii każdy może być MG lub brać udział w sesjach organizowanych przez innych. Sesje są prowadzone:

  • pisemnie, z wykorzystaniem w grze kanałów say, whisper, party, squad - by nie przeszkadzać innym graczom GW2 najczęściej decydujemy się na grę na squadzie
  • pisemnie na czacie zewnętrznym Discord pisemnie na dedykowanym serwerze
  • pisemnie na forum jako PBF (dawniej)
  • mogą być też prowadzone głosowo na kanałach głosowych na Discordzie w postaci Sesji głosowej

Zasady

Odnośnik do regulaminu roleplay, zamieszczonego na naszym forum

Poradniki i odnośniki