Sanktuarium Arkany

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sanktuarium Arkany
Symbol Sanktuarium.png
Kraina

Windswept Haven

Położenie

Centralna część Azylu

Charakter miejsca

Czytelnia

Kolekcja wiedzy oraz artefaktów

Droga do Sanktuarium Arkany

W skrócie

Sanktuarium Arkany to grupa osób zajmujących się rozwiązywaniem zagadek i tajemnic w Tyrii, a także problemów, których rozwiązania nikt inny nie chce się podjąć. Głównym zadaniem tej pseudo-organizacji jest dopilnowanie by antyczna magia jotunów zamknięta w trzech artefaktach rozmieszczonych w Snowden Drifts (Brama Jotunów i Źródło Jotunów) oraz w Dredgehaunt Cliffs (Kamień Jotunów) nie ujrzała światła dziennego. Od dłuższego czasu grupa ta współpracuje z Ligą Sześciu Filarów.

Opis miejsca

Sanktuarium Arkany to budynek położony w centrum Windswept Haven, w dość przestronnym pomieszczeniu, który za czasów świetności Azylu pełnił miejsce przechowywania ksiąg oraz zwojów. W samym sercu jedynego, otwartego pomieszczenia znajduje się antyczna konstrukcja otoczona trzema formacjami kryształów. Archiwum Dżinów oplecione jest błękitną magią z kryształów, a pomiędzy dwoma głównymi częściami można zauważyć przewijające się, puste, magiczne zwoje. Ze starych ozdób, do dziś po za wcześniej wspomnianą aparaturą przetrwały jeszcze jedynie wysokie regały wmurowane w ściany. One jak na razie także pozostają puste.

Budynek oryginalnie posiadał cztery wejścia. Część z nich została jednak zasłonięta. W zachodniej wnęce zorganizowany został kącik z kamiennymi piedestałami, na których przechowywane są wszelakie zbiory artefaktów. Południowe przejście, z uwagi na wiatr wwiewający piasek do środka, także zostało zasłonięte. Pozostałe dwa - wschodnie oraz północne, pozostają otwarte. W Sanktuarium znaleźć można oczywiście zbiory licznych ksiąg z zakresu wiedzy ogólnej, a także parę ławek i stolików, przy których można pogrążyć się w lekturze. Choć aby wynieść księgę poza teren budynku potrzebna jest zgoda Roberta, tak Ligowicze mogą do woli korzystać ze zbiorów książkowych Sanktuarium. Ostatnim, ważnym elementem znajdującym się wewnątrz, jest niewielki "gabinet" Roberta ulokowany w jednym z rogów. To właśnie tam zazwyczaj można spotkać człowieka.

W jednej z wnęk powstał także niewielki kącik upamiętniający Aerie. Jedną z pierwotnych członków Sanktuarium, która poświęciła swoje życie przy pierwszym kontakcie grupy z Dostrzeżonym Pośród Gwiazd.

Pracownicy

 1. Robert Blackwell
 2. Nisheera
 3. Crystal Tampler

Osoby wspomagające

 1. Jane Tampler
 2. Alaois
 3. Topaz
 4. Mexx
 5. Zimma
 6. Potuli

Poznane zbiory Sanktuarium - Księgi

Kącik pamięci w Sanktuarium Arkany.
Trawiak - roślinny żywiołak Sanktuarium Arkany.
 1. Zapiski o skarbie Smoczych Grawli - Badacz Francis Magellan
 2. "Wieża Wezyra: Dobrodziejstwo czy Szaleństwo?" - Badacz Mollen
 3. "Wojny Gildi" - autor nieznany
 4. "Magia na co dzień" - autor nieznany
 5. "Historia Szóstki" - autor nieznany - od "Piórka"
 6. "Tworzenie run i ich zaklinanie" - autor nieznany - od "Piórka"
 7. "O runach" - autor nieznany - od "Piórka"
 8. "Droga na Pustynię - O Elonie i Kryształowej Pustyni" - Historyk McGough
 9. "Runy orriańskie" - autor nieznany - [1]
 10. "Druidzi z Maguumy" - autor nieznany
 11. "Erozja i Stabilność Waypointów" - Technik Penn
 12. "Alchemia dla Bookah" - autor nieznany
 13. "Biografia Gwen Thackeray" - autor nieznany
 14. "Biografia Ogdena Kamiennego Uzdrowiciela" - autor nieznany
 15. "Krew żywiołaków" - autor nieznany
 16. "Elońskie zioła" - autor nieznany
 17. "Wieczna Alchemia Gwiazd" - Badacz Pilkk
 18. "Teoria Magii" - autor nieznany
 19. "Alchemia Kwiatów" - Potuli
 20. "Atlas Gwiazd" - Malomedies
 21. "Krótka Historia Kintaju" - Uczony Ermenred
 22. "Zachowanie Risen'ów" - Kamma
 23. "Codzienne Uzdrawianie: Dar Mnicha" - autor nieznany
 24. "Jak zrobiła to Kormir?" - autor nieznany
 25. "Lud Elony" - autor nieznany
 26. "Koss w Kossie" - Koss Dejarin
 27. "Trening i opieka nad raptorami" - Aksim i Tasa
 28. "Niebo Zmierzchu" - autor nieznany
 29. "Duchy Dziczy" - Thyrie Bylund
 30. "Podstawy Mapy Gwiazd" - Badacz Fatima

Poznane zbiory Sanktuarium - Artefakty

Sanktuarium posiada na wyposażeniu dwie runy przyzwania piaskowych skimmerów.

 1. Szmaragdowa Kula [2][3] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą od wewnątrz skutą lodem. Zawiera w sobie uśpionego Szmaragdowego Impa.
 2. Butelka Harnila [4][5] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Butelka, która jest domem ducha krasnoluda - Harnila Pięści Dolyaka Zniszczony
 3. Fiolka z wiatrem [6][7] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Niewielka błękitna, szklana fiolka, w której uwięzione jest tornado.
 4. Kamień Przyzywania [8] - Oszlifowany i obudowany kamienną osłoną kryształ. - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Umożliwia przyzwanie echa wojownika Zaishen.
 5. Spinka D'Attache [9] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Metalowa, purpurowa spinka do włosów. Umożliwia stworzenie magicznych wstęg.
 6. Amulet Pani Jeziora [10] [11] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Wisior w postaci błękitnego kryształu. Zniszczony
 7. Blask Zintl [12] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Fiolka ze złotym płynem.
 8. Księga [13] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Stara, gruba księga o czarnej okładce bez tytułu. Zabezpieczona łańcuchem oraz zaklęciem ochronnym. Zawartość nieznana.
 9. Spadająca Gwiazda [14] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Askaloński wisior należący do rodziny Landres. Właściwości nieznane.
 10. Klamra Goliata z Maelstrom [15] [16] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Metalowa klamra z podobizną Ducha Wilka oraz niebieskim kryształem. Zniszczony
 11. Wisior Mursaatów [17] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Złoty wisior połyskujący fioletową magią, przedstawiający Oko Janthir. Właściwości nieznane.
 12. Zwój Seerów [18] [19] - Ukryty gdzieś w Sanktuarium. Zwój seerów znaleziony w skarbcu mursaatów na Ember Bay. Zniszczony
 13. Zwój ze Spiczastej Wieży [20] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Fragment papieru nawinięty na dwie złote gałki. Przepowiednia.
 14. Krasnoludzka Sfera [21] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Kamienna kula bogato zdobiona krasnoludzkimi runami. Uruchomiona tworzy silne wibracje.
 15. Wicher Południa [22] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Róg bojowy wykonany z biało-brązowej muszli. Umożliwia przyzwanie silnego sztormu.
 16. Skrzynia Harnila - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Asuriańska skrzynia wykonana przez Meoo, która jest domem ducha krasnoluda - Harnila Pięści Dolyaka Duch został uwolniony
 17. Trawiak [23] - Znajduje się na uboczu w głównej sali. Wyglądem przypomina zwykły, większy, okrągły krzak. Roślinny żywiołak.
 18. Różana Przypinka [24] - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Niewielka, metalowa przypinka z materiałową, czerwoną różą. Niebezpiecznie zwiększa atrakcyjność noszącej ją osoby.
 19. Kopia Złotego Dublonu Dżinów - Znajduje się w głównej sali na piedestale za szklaną gablotą. Mała, złota moneta z wygrawerowanym wizerunkiem dżina. Jest to jedynie kopia kolekcjonerska, nie posiadająca żadnych właściwości. Prawdziwy dublon został wykorzystany podczas walki z Monolitem Margonitów na Kryształowej Pustyni.
 20. Kryształ Dżinów - Znajduje się nieopodal Sanktuarium Arkany. Wysokie na sześć metrów, lewituje skupisko kamieni i kryształów otoczone błękitną magią. Aktywowane roztacza barierę chroniącą przed efektami Piętna.

Galeria artefaktów

Szmaragdowa Kula.png Fiolka z Wiatrem.png Kamien Przyzwania Zaishen.png Spinka D'Attache.png Blask Zintl.png
Szmaragdowa Kula Fiolka z wiatrem Kamień Przyzywania Spinka D'Attache Blask Zintl
Księga Sankt.png Spadająca Gwiazda.png Wisior Mursaatów.png Zwój Seerów.png Krasnoludzka Sfera.png
Księga Spadająca Gwiazda Wisior Mursaatów Zwój ze Spiczastej Wieży Krasnoludzka Sfera
Wicher Południa.png Trawiak1.png Przypinka.png Złoty Dublon Dżinów.png Kryształ dżinów.png
Wicher Południa Trawiak Różana Przypinka Kopia Złotego Dublonu Dżinów Kryształ Dżinów