Sparkflow Krewe

Z L6F
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jedna iskra wystarczy aby wzniecić płomień.

— ???

Logo Sparkflow Krewe

Opis

Sparkflow Krewe jest małym, czteroosobowym zespołem złożonym z archeologów, którzy pragnęli usprawnić tempo swoich działań lub zrewolucjonizować dziedzinę, którą się trudnili. Założone w końcówce 1310 roku przez trójkę przyjaciół, wtedy studentów, zebranych przez Kanclerz Zudo do jednej grupy. Rokki, Minda oraz Brut nie pragnęli sławy tylko i wyłącznie dla swojego własnego imienia. W ich interesach leżało efektywniejsze odkrywanie historii otaczającego ich świata. Połączeni jako grupa projektowa, przygotowująca wspólnie eksperyment na koniec egzaminów rocznych. Choć każde z nich pochodziło z innego środowiska i innego Kolegium, bystre oko Zudo było w stanie dopasować ich, jak się okazało, na zdecydowanie dłużej.

Tuż przed zakończeniem 1321 roku do trójki dołączył również Mikk. Właściwie maskotka Krewe, Mikk rozpoczął swoją drogę w zespole z pozycji stażysty. Jest pierwszą i jak do tej pory jedyną osobą, która na poważnie zainteresowała się poczynaniami Krewe na polach paleontologicznych. Jego zapał do odkrywania znaków przeszłości w teraźniejszej glebie, oraz chęć współpracy z kimś, kto podzielał jego pasję pchnęła go do skontaktowania się z Rokkim i poproszenia o staż, którego ten nie odmówił.

Krewe było niegdyś opłacane przez Kolegium Statyki, dla którego wykonywało zlecone projekty archeologiczne. Wraz z poważnymi występkami jakich dopuścili się członkowie załogi, Krewe zostało wtrącone do więzienia w Rata Sum, niniejszym kończąc kontrakt z Kolegium. Ich odsiadka nie trwała jednak długo. Po zaledwie tygodniu w zamknięciu, Krewe opracowało banalny plan ucieczki. Plan bazujący głównie na szczęściu, jednak zadziałał on perfekcyjnie. Mikk przeszmuglował do celi malutką szklaną butelkę, do której asury wrzuciły list z prośbą o pomoc, skierowany do Ligi. Zapieczętowana kawałkiem gumy butelka trafiła do odpływu w wychodku, a potem na większe zbiorniki wodne. Z rąk do rąk, tajemniczy list nie został przechwycony przez służby lecz przez ludzi zaznajomionych z Ligą. Ci z kolei oswobodzili Krewe po pięciu tygodniach wyroku.


Projekty i Prace

Od niedawna, Krewe zajmowało się wykopaliskami na terenie Caledon Forest. Głównymi zadaniami tej grupy były jednak obserwacje obecnie żyjących gatunków ptaków oraz gadów. Przygotowane przez nich wstępne opisy oraz dane były później przejmowane przez wyżej postawionych członków Kolegium Statyki, oraz upubliczniane, jako prace złożone pod szyldem Kolegium.

 • Senna domem każdego paleontologa
 • Wpływ opadów konwekcyjnych na szybkość fosylizacji fragmentów tkanki
 • Podstawowe podobieństwa i różnice w budowie organizmów między gatunkami ptaków i raptorów
 • Klasyfikacja gatunkowa jaszczurów z okresów pomordremowych
 • Klasyfikacja gatunkowa dotychczas odkrytych jaszczurów z okresów przedmordremowych
 • Możliwe interpretacje wyglądu stworzeń ptakopodobnych na podstawie ułożeń kości oraz ścięgien
 • Wpływ roślinności otaczającej środowiska bytowe gadów na ich proces ewolucyjny
 • Wpływ procesu ewolucyjnego gadów na dalszą ewolucję roślinności otaczającej ich środowiska bytowe


Członkowie

 • Rokki - Przede wszystkim paleontolog. Wybrany przez pozostałą dwójkę na lidera krewe ze względu na swoją charyzmatyczną osobowość. Jego wybór jest respektowany przez resztę krewe, zatem decyzje jakie podejmie, są zawsze decyzjami, którymi zespół kieruje się bez wdawania się w niepotrzebne kłótnie
 • Minda - Inżynier i logistyk krewe. Osoba, która zawsze wie jak coś powinno wyglądać oraz jak przemienić rysunki techniczne w realia. Wywodząca się z rodziny doskonałych mechaników asura znalazła swoje powołanie w przygotowywaniu sprzętu, którym później będzie mógł dysponować zespół.
 • Brut - Badacz i statystyk. Prawdopodobnie najmniej wygadana osoba w drużynie. Asura wiecznie pochłonięty nauką i nigdy niekończącymi się obliczeniami, wzorami i danymi, wykorzystywanymi przez niego w projektach za które zabiera się Sparkflow Krewe.
 • Mikk - Z pozycji stażysta, w realiach osoba najbardziej zaangażowana w każdą akcję jakiej podejmuje się krewe. Mikk odznacza się wielką chęcią do pomocy, oraz niesamowitym jak na jego wiek i staż doświadczeniem w pracach, którymi teoretycznie nie powinien się zajmować.


Strój

Być może jako nawyk jeszcze z czasów nauki, każdy z członków krewe najczęściej odziany jest prosty ochronny płaszcz w wybranym przez siebie kolorze oraz koniecznie w białą koszulę z kołnierzem. Na lewym ramieniu płaszcza znajduje się wyhaftowane logo krewe. Jeden z niewielu symboli łączących grupę na poziomie fizycznym. Uniform zakończony jest czarnymi, wygodnymi spodniami cargo. Ich funkcjonalność jest atutem dla każdego archeologa jak zgodnie twierdzą asury.

O ile ubiór jest elementem wspólnym dla Sparkflow Krewe, kiedy tylko przestają w ich mniemaniu pracować, każdy z członków posiada garderobę, którą preferuje ponad prosty uniform, wymagany przez Kolegium.


Stosunek do Ligi

Sparkflow Krewe wydaje się być bardzo przyjaźnie nastawiona do Ligi. Minda oraz Rokki wyrazili kilkukrotnie chęć współpracy, jeśli takowa byłaby Lidze potrzebna. Oswobodzeni z kajdan stali się jakoby dłużnikami najemników i mają tego pełną świadomość. Największym respektem Krewe cieszy się jednak Matt Stryker, który to dowodził poczynaniami Ligi, oraz podejmował najważniejsze decyzje, kiedy to byli uwięzieni razem z krewe w podziemnym laboratorium należącym do Kolegium Statyki.